fbpx

איך להצליח בתיווך נדל"ן

  • הצגת מידע בצורה ממותגת ונכונה – לפני כל פגישה עם לקוח פוטנציאלי, הכינו תיק ורכזו בו את כל המסמכים הרלוונטיים לעבודתכם בתחום התיווך. התיק יכלול בצורה מסודרת את החומר המקצועי שלכם כולל תיק מצגת המותאם לאזור המגורים של הלקוח.
  • קורס הכנה למבחן מתווכים – בהגיעכם למבחן המתווכים תגלו שאלפים ניגשים לבחינה אבל רק מעטים יעבדו ממש בתחום, בדרך כלל זה בגלל שהם למדו באופן מופלא את החוק הישראלי אבל לא למדו באמת איך לעבוד בתיווך, אז אל תתפתו למרתונים קצרצרים של הכנה לבחינה באיזה מתנ"ס שכונתי, או לקורסים מזורזים של מכללה כזו או אחרת –  כי אם להיות אמיתיים, מהם עבודה בתיווך לא תצא לכם.
  • תיווך הלכה למעשה – בכדי להצליח בתחום התיווך צריך ללמוד ולדעת הרבה מעבר לאיך רושמים בטאבו מרפסת שסוגרים אותה, לכן חשוב לבדוק איזה קורס מקצועי נותן לך כלים אמיתיים לעבודה בשטח, שיטות עבודה, עם סדנאות מעשיות, סימולציות של שיחות ופגישות בעבודת התיווך כדי שתוכלו ללמוד איך לעבוד ממש, כי למעשה זהו החלק הבעייתי שבו מתקשים רבים.
  • ניסיון ושיטות עבודה – בחרו לכם משרד מקצועי וידוע להצטרף אליו ולהתמחות בו בתחילת דרככם בתיווך הנדל"ן, אל תלמדו את השיטות שעברו מהעולם, אלא את השיטות החדשות שעובדות עכשיו.
  • עקומת הלמידה שלכם – אין קיצורי דרך בנדל"ן, עליכם להצטייד בסבלנות ולקחת אוויר לתקופת הרצה של שלושה חודשים לפחות עד שתתחילו לראות פירות בעמלכם – רבים וטובים נושרים בגלל אי היכולת להמתין להבשלת התהליכים.
  • הסביבה שלכם – החברים לא מפרגנים, בני הזוג מרימים גבה והסביבה ביקורתית עם ציפיות רבות מדי, כל אלה עלולים לקלקל לכם בהתחלה. דאגו להורדת הציפיות ולהפגת הביקורת בתחילת הדרך.
  • המחשב והמתווך – בימינו הטכנולוגיה היא כלי מוביל. לכן חשוב להתנהל בצורה מלאה בשיטות חדשניות המשתמשות בטכנולוגית עיבוד המידע, אבל אסור להשתעבד למערכות המחשב הללו, אל תבזבזו  מזמנכם  מול מסך – יהא אשר יהא –  התיווך באמת הוא בשטח, באתר הבנייה, עם הלקוח בפגישות של אחד על אחד.
  • תקשורת בינאישית –  נדל"ן זה בעיקר להתעסק באנשים, פחות בנכסים.  עליכם ללמוד, לסגל ולפתח מיומנויות תקשורת טובות על ידי למידה מאנשי מקצוע מהתחום, כולל מודלים ושיטות לטיפול בהתנגדויות טיפוסיות בנדל"ן. חשוב לזכור – לא כל פקיד בנק שפתאום הפך לגורו בנדל"ן יודע ומכיר את הניואנסים הללו.
  • קבלו השראה למצוינות בתיווך – תחום התיווך מתעדכן משעה לשעה לכן חשוב להתמיד ולעבור הדרכות מקצועיות, קורסים מעודכנים, סדנאות ועוד. העדיפו קורסים בהם מוצגות לך סימולציות תיווך אמיתיות, ניתוח של סיטואציות, ליווי והכשרה מקצועיים בתחילת עבודתכם ע"י מנחה ותיק ומקצועי ממכם.  שימו לב, מקצוע התיווך בנדל"ן הוא למעשה מתן שירות מקצועי, לכן חשוב ללמוד לתת שירות אדיב ומהימן, להיות יסודיים ולעמוד בהתחייבויות  ללקוח, ואל תשכחו  – הלקוח משלם עבור הצלחה.
  • אל תתפשרו על פחות מהצלחה –  כיוון שכל ההתחלות קשות, הימנעו מלהאשים באופן אוטומטי את  המשרד\ המנהל\ ההורים\ השכונה\ המדינה\ הממשלה\הכסף\ בני הזוג\ בכל פעם שמשהו לא מצליח, זה יעזור לכם למצוא באמת את הפתרון לבעיה שאתם מתמודדים איתה, ואז ישפר מאוד את יכולותיכם.

נכתב ע"י מוטי כליפה, מנכ"ל Next Level

בואו להיות סוכנים / זכיינים ברשת!

אנא מלא את פרטייך ונחזור אלייך בהקדם האפשרי

הירשמו לניוזליטר שלנו!

וקבלו עדכונים ישירות לדוא״ל שלכם מדי פעמים מאיתנו!

כל הזכויות והתכנים באתר שמורות NEXT LEVEL2021

צרו איתנו קשר!